Якщо Ви є лідером, який підтримує найвищі стандарти, особливо у цьому висококонкурентному світі, тоді Ви: 1) уважно зосереджені на тому, що потрібно для надання максимальної цінності, 2) завжди сконцентровані на навчанні, 3) маєте величезну схильність до напруженої роботи. Саме так вважають Чан Кім та Рене Моборн, автори стратегії блакитного океану.

1) Ви уважно зосереджені на тому, що потрібно для надання максимальної цінності

Ви не зосереджені на боротьбі з конкурентами. Ви маєте достатньо навичок та впевненості, щоб мати власну точку зору та піддавати сумніву припущення, на яких побудований навколишній світ. Сліпо слідувати за тими хто навколо – це не Ваш стиль. Спостерігати за конкурентами – це вічна спокуса людей, які турбуються про те, що роблять інші. Але Вас це не стосується. Ви керуєтеся тим, щоб створити свій власний простір у житті. Видатний австрійський економіст Йозеф Шумпетер назвав би Вас людиною, яка «має мрію та волю заснувати своє приватне королівство». Ви зосереджені на створенні ціннісного стрибка для покупців і з чистою душею дозволяєте конкуренції турбуватися про Вас.

2) Ви завжди зосереджені на навчанні

Під час розмови з людьми Ви сфокусовані на тому, що можете вивчити, а не на спробах довести свою правоту, чи вказати на оману співрозмовника. Ви прагнете витягти з людини інформацію, яка зробить Вас розумнішим, кращим, мудрішим. У Вас є постійне бажання розвиватися, саме тому Ви невгамовно вчитеся.

3) Ви маєте величезну схильність до напруженої роботи

Врешті, Ви усвідомлюєте, що великі вершини просто не підкорити. Ви вмієте все робити вчасно; Ви не підете довшим шляхом, якщо є коротший. Ви знаєте ціну дійсно великих звершень та готові до важкої праці.

Ви вже давно взяли на озброєння слова видатного інноватора та бізнес-лідера Стіва Джобса: «Все те, що Ви називаєте життям, зроблено людьми, які були не розумнішими за Вас. І Ви можете все змінити, вплинути на щось або створити речі, якими зможуть користуватися інші».